No. 87 — Millionaire Royale — DUPPO eau de parfum 50 ml

No. 87 — Millionaire Royale

50 ml
€12,00
Skip to product information
No. 87 — Millionaire Royale — DUPPO eau de parfum 50 ml

No. 87 — Millionaire Royale

50 ml

Inspired by Lady Million Royal

A DUPPO original, with its own identity

No. 87 — Millionaire Royale
No. 87 — Millionaire Royale
Lady Million Royal
Lady Million Royal · Paco Rabanne

No. 87 — Millionaire Royale is a perfume we created, with a character all its own. We mention Lady Million Royal only as a reference point, so you can picture the scent direction more easily.

2+1 FREE
00h 00m 00s

Mix and match any 3 perfumes and 1 is free.

3 perfumesjust €8,00 per perfume €36,00 €24,00

Discount applied automatically in your cart.

€12
(€0,24/ml)

Order within — for delivery by —

In stock, ready to ship

In stock and ready to ship from our warehouse.

Orders placed on working days before the daily cut-off are dispatched the same day; later orders are dispatched the next working day.

We'll email you a tracking number as soon as your parcel is on its way.

Tracked delivery

Delivered by express courier, usually within 4–8 working days of dispatch.

  • Shipping is €17,00.
  • We'll email you a tracking number so you can follow your parcel.

Secure online payment

Pay the way you prefer — no extra fees:

💳 Pay online by card — secure, encrypted and protected by 3-D Secure, processed by Shopify Payments. Your card details never reach us and we never store them.

Whichever way you pay, your invoice is sent by email.

Millionaire Royale is regal sweetness with a fruity twist. Juicy pomegranate opens with a bright, jewel-like sparkle, then tuberose and jasmine bloom into a rich, feminine heart. Amber and sandalwood create a warm, polished base. It’s ideal for spring and winter, day or evening, whenever you want to feel like royalty.

Fans of Lady Million Royal by Paco Rabanne will recognise its sweet, floral elegance. Millionaire Royale is an Eau de Parfum with 20% concentration, made and bottled in the EU, and its glow lasts for hours.

Scent profile

Projection
Умерен
Longevity
Дълготрайна
Season
Пролет, Зима
Scent family
Сладки, Флорални
Occasion
Ден, Вечер

Key notes

Top notes
  • Нар
Heart notes
  • Тубероза
  • Жасмин
Base notes
  • Амбра
  • Сандалово дърво
Details
Type
Eau de Parfum
Concentration
EDP
Volume
50 ml
Scent family
Сладки, Флорални
Gender
За нея
SKU
DUP-EU-87
Delivery & returns

Shipped by fast courier, usually within a few working days, with a tracking link sent by email. The shipping cost is shown at checkout, before you pay. Pay online by card or, where available, cash on delivery. Sealed perfumes can be returned within 14 days of delivery.

Up close

Details you can feel

DUPPO eau de parfum 50 ml
Our story
The DUPPO house

DUPPO was born from a simple idea: great perfume shouldn't be a rare luxury. We study the scents people love most, from niche houses to designer classics, and create our own interpretations of them.

Each fragrance is an Eau de Parfum with 20%+ concentration, made in the EU and presented in a black and silver 50 ml bottle. Recognisable character, a lasting trail, a fair price.

Discover DUPPO
From the same scent family

No. 71 — Scandallo

No. 71 — Scandallo

За нея50 ml

Inspired by ScandalJean Paul Gaultier
Scandal

Гардения · Мед

€12
(€0,24/ml)

No. 123 — Paradise Intense

No. 123 — Paradise Intense

За нея50 ml

Inspired by Paradoxe IntensePrada
Paradoxe Intense

Круша · Бергамот

€12
(€0,24/ml)

No. 116 — Platine Libre

No. 116 — Platine Libre

За нея50 ml

Inspired by Libre L’Absolu PlatineYves Saint Laurent
Libre L’Absolu Platine

Бергамот · Мандарина

€12
(€0,24/ml)

No. 99 — Rouge 540

No. 99 — Rouge 540

За нея50 ml

Inspired by Baccarat Rouge 540Maison Francis Kurkdjian
Baccarat Rouge 540

Шафран · Жасмин

€12
(€0,24/ml)