No. 33 — 1 Mil. — DUPPO eau de parfum 50 ml

No. 33 — 1 Mil.

50 ml
€12,00
Skip to product information
No. 33 — 1 Mil. — DUPPO eau de parfum 50 ml

No. 33 — 1 Mil.

50 ml

Inspired by 1 Million

A DUPPO original, with its own identity

No. 33 — 1 Mil.
No. 33 — 1 Mil.
1 Million
1 Million · Paco Rabanne

No. 33 — 1 Mil. is a perfume we created, with a character all its own. We mention 1 Million only as a reference point, so you can picture the scent direction more easily.

2+1 FREE
00h 00m 00s

Mix and match any 3 perfumes and 1 is free.

3 perfumesjust €8,00 per perfume €36,00 €24,00

Discount applied automatically in your cart.

€12
(€0,24/ml)

Order within — for delivery by —

In stock, ready to ship

In stock and ready to ship from our warehouse.

Orders placed on working days before the daily cut-off are dispatched the same day; later orders are dispatched the next working day.

We'll email you a tracking number as soon as your parcel is on its way.

Tracked delivery

Delivered by express courier, usually within 4–8 working days of dispatch.

  • Shipping is €17,00.
  • We'll email you a tracking number so you can follow your parcel.

Secure online payment

Pay the way you prefer — no extra fees:

💳 Pay online by card — secure, encrypted and protected by 3-D Secure, processed by Shopify Payments. Your card details never reach us and we never store them.

Whichever way you pay, your invoice is sent by email.

Bold, flashy and unmistakably confident. 1 Mil. opens with grapefruit, mint and red mandarin, then rose, cinnamon and spices add a warm, seductive heart. White wood, amber and patchouli give it a rich, lasting finish. It’s a statement scent for autumn and winter, perfect for nights out and days when you want to stand out.

If you love 1 Million by Paco Rabanne, you’ll recognise its spicy, leather-sweet swagger. 1 Mil. is an Eau de Parfum with 20% concentration, made and bottled in the EU, and it keeps shining from day into night.

Scent profile

Projection
Силен
Longevity
Дълготрайна
Season
Есен, Зима
Scent family
Пикантни, Дървесни
Occasion
Ден, Вечер

Key notes

Top notes
  • Грейпфрут
  • Мента
  • Червена мандарина
Heart notes
  • Роза
  • Канела
  • Подправки
Base notes
  • Бяло дърво
  • Амбра
  • Пачули
Details
Type
Eau de Parfum
Concentration
EDP
Volume
50 ml
Scent family
Пикантни, Дървесни
Gender
За него
SKU
DUP-EU-33
Delivery & returns

Shipped by fast courier, usually within a few working days, with a tracking link sent by email. The shipping cost is shown at checkout, before you pay. Pay online by card or, where available, cash on delivery. Sealed perfumes can be returned within 14 days of delivery.

Up close

Details you can feel

DUPPO eau de parfum 50 ml
Our story
The DUPPO house

DUPPO was born from a simple idea: great perfume shouldn't be a rare luxury. We study the scents people love most, from niche houses to designer classics, and create our own interpretations of them.

Each fragrance is an Eau de Parfum with 20%+ concentration, made in the EU and presented in a black and silver 50 ml bottle. Recognisable character, a lasting trail, a fair price.

Discover DUPPO
From the same scent family

No. 91 — Lost

No. 91 — Lost

Унисекс50 ml

Inspired by Lost CherryTom Ford
Lost Cherry

Черна череша · Сладник

€12
(€0,24/ml)

No. 101 — Leather Ombre

No. 101 — Leather Ombre

За него50 ml

Inspired by Ombre LeatherTom Ford
Ombre Leather

Кардамон · Жасмин самбак

€12
(€0,24/ml)

No. 96 — Libre Absolu

No. 96 — Libre Absolu

За нея50 ml

Inspired by Libre IntenseYves Saint Laurent
Libre Intense

Лавандула · Мандарина

€12
(€0,24/ml)

No. 92 — Blue Bottled

No. 92 — Blue Bottled

За него50 ml

Inspired by Boss BottledHugo Boss
Boss Bottled

Ябълка · Слива

€12
(€0,24/ml)