Collection

Amber

Amber, resins, incense and balsams. The richest family here — these numbers last longest and project furthest, so apply less than you think.

42 perfumes

Skip to results list

Active filters:

42 items

Filter

Active filters:

  • No. 7 — Sex Vanille

    No. 7 — Sex Vanille

    Унисекс50 ml

    Inspired by Vanilla SexTom Ford
    Vanilla Sex

    Горчив бадем · Ванилия

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 46 — Hypnotique

    No. 46 — Hypnotique

    За нея50 ml

    Inspired by Hypnotic PoisonDior
    Hypnotic Poison

    Кайсия · Слива

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 164 — Euphorie

    No. 164 — Euphorie

    За нея50 ml

    Inspired by EuphoriaCalvin Klein
    Euphoria

    Нар · Виолетка

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 101 — Leather Ombre

    No. 101 — Leather Ombre

    За него50 ml

    Inspired by Ombre LeatherTom Ford
    Ombre Leather

    Кардамон · Жасмин самбак

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 8 — Noir

    No. 8 — Noir

    Унисекс50 ml

    Inspired by Noir de NoirTom Ford
    Noir de Noir

    Шафран · Черна роза

    €12
    (€0,24/ml)
  • Buy 2, get 1 free3 perfumes, pay for 2Add any 3 perfumes to your cart and pay for just 2. Valid across the whole range.Choose 3 perfumes
  • No. 74 — Angelique

    No. 74 — Angelique

    За нея50 ml

    Inspired by AngelThierry Mugler
    Angel

    Бергамот · Тропически плодове

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 73 — Pretty Girl

    No. 73 — Pretty Girl

    За нея50 ml

    Inspired by Good GirlCarolina Herrera
    Good Girl

    Бадем · Тубероза

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 70 — Dark Opium

    No. 70 — Dark Opium

    За нея50 ml

    Inspired by Black OpiumYves Saint Laurent
    Black Opium

    Розов пипер · Круша

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 68 — Orchid

    No. 68 — Orchid

    За нея50 ml

    Inspired by Black OrchidTom Ford
    Black Orchid

    Трюфел · Иланг-иланг

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 6 — Alexandria

    No. 6 — Alexandria

    Унисекс50 ml

    Inspired by Alexandria IIXerjoff
    Alexandria II

    Ябълка · Канела

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 56 — Addicted

    No. 56 — Addicted

    За нея50 ml

    Inspired by AddictDior
    Addict

    Мандаринов лист · Жасмин

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 55 — Améthyste

    No. 55 — Améthyste

    За нея50 ml

    Inspired by AlienThierry Mugler
    Alien

    Жасмин · Кашмирово дърво

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 50 — So Guilty

    No. 50 — So Guilty

    За нея50 ml

    Inspired by GuiltyGUCCI
    Guilty

    Мандарина · Розов пипер

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 5 — L'opera

    No. 5 — L'opera

    Унисекс50 ml

    Inspired by OperaSospiro
    Opera

    Плодове · Турска роза

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 48 — Angel & Demon

    No. 48 — Angel & Demon

    За нея50 ml

    Inspired by Ange ou DemonGivenchy
    Ange ou Demon

    Шафран · Мандарина

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 38 — Stronger for You

    No. 38 — Stronger for You

    За него50 ml

    Inspired by Stronger with youArmani
    Stronger with you

    Кардамон · Розов пипер

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 35 — Scandallo, Man

    No. 35 — Scandallo, Man

    За него50 ml

    Inspired by Scandal Pour HommeJean Paul Gaultier
    Scandal Pour Homme

    Градински чай · Мандарина

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 32 — Black Man

    No. 32 — Black Man

    За него50 ml

    Inspired by Man in BlackBvlgari
    Man in Black

    Ром · Подправки

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 3 — Angel Noir

    No. 3 — Angel Noir

    Унисекс50 ml

    Inspired by Angel's ShareKilian
    Angel's Share

    Коняк · Канела

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 27 — Male

    No. 27 — Male

    За него50 ml

    Inspired by Le MaleJean Paul Gaultier
    Le Male

    Лавандула · Мента

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 24 — Bad Boy

    No. 24 — Bad Boy

    За него50 ml

    Inspired by Bad Boy Le ParfumCarolina Herrera
    Bad Boy Le Parfum

    Коноп · Грейпфрут

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 2 — Tobacco & Vanille

    No. 2 — Tobacco & Vanille

    Унисекс50 ml

    Inspired by Tobacco VanilleTom Ford
    Tobacco Vanille

    Тютюн · Подправки

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 194 — Outland

    No. 194 — Outland

    Унисекс50 ml

    Inspired by OutlandsAmouage
    Outlands

    Кардамон · Бергамот

    €12
    (€0,24/ml)
  • No. 195 — True Purpose

    No. 195 — True Purpose

    За него50 ml

    Inspired by PurposeAmouage
    Purpose

    Бергамот · Розов пипер

    €12
    (€0,24/ml)